Texas Holdem

Texas Holdem

Zwykle przeprowadzają szybką analizę wartości drugiej karty oraz tego, w jaki sposób może ona potencjalnie połączyć się z asem. czy ręka startowa ma potencjał do stworzenia strita (np. A-K-Q-J-T)?

Nie ma przymusu, aby 3-betować przed flopem każdą kombinację AQ. Jest to doskonały kandydat do wzmocnienia Waszego zakresu callowania preflop (do którego nie chcecie dołączać średnich lub mocno spekulacyjnych rąk). Jeśli na flopie pojawi się as albo dama, wysoce prawdopodobne jest, że będziecie dysponowali najlepszym układem z doskonałym kickerem, co oznacza częste zagrania dla wartości i ochrony. Podczas gdy AJ w kolorze z całą pewnością warto otwierać z wczesnej pozycji przy 9-osobowym stole, to tę samą rekę startową w różnych kolorach często lepiej będzie sfoldować. Choć czynnik suited dodaje zwykle około 2% equity, to w kategorii grywalności karty w kolorze wypadają znacznie lepiej niż ich różniące się kolorami odpowiedniki. Z uwagi na to, że decyzję do podjęcia będzie miało po Was wielu zawodników, AJ offsuit może postawić Was w bardzo niekomfortowej sytuacji po flopie.https://topcasinosonline.pl/

a może uda się z niej stworzyć „wheela” (strit do piątki: A )? jak sytuacja ma się z kolorami ? czy obok asa stoi wysoki kicker? Ponadto trzeba wziąć pod uwagę niepomijalny czynnik w postaci grywalności ręki. Dobrzy gracze częściej wezmą udział w rozdaniu z A5s niż A6s, choć biorąc to na logikę, szóstka jest wyższa niż piątka.

Wejście za wszystkie żetony z AK nie jest niczym niezwykłym i tego typu scenariusz zdarza się względnie często, zwłaszcza w turniejach, w których to wraz z biegiem czasu stack gracza topnieje. Druga najsilniejsza ręka AX w decku, czyli AQ, również skrywa w sobie spory potencjał. Będziecie chcieli rozgrywać ją z większości pozycji przy stole (jedynym wyjątkiem może być AQ offsuit z Under-The-Gun przy bardzo wymagającym stole z dobrymi przeciwnikami). Ponadto wiele kombinacji AQ suited będziecie 3-betowali dla wartości. Jeśli porównacie siłę tej ręki z zakresami otwarć/podbić rywali, zwykle as z damą wypada na tym tle bardzo dobrze. Ponadto grywalność wysokich kart w kolorze z przewagą pozycji również prezentuje się obiecująco.

Tyle teoria, pora przejść na grunt praktyczny. W tym akapicie przeanalizujemy, jak silne są niektóre z kombinacji rąk startowych z asem (AT+) oraz jaki jest rekomendowany sposób ich rozgrywania. Ręka z asem posiadająca zdecydowanie największy potencjał. Niezależnie od tego, czy karty w niej połączone są kolorami czy nie, ich wysoka wartość uprawnia do rozegrania ręki za pomocą przebicia lub re-raise’u. Choć nie tworzy ona gotowego układu (jak para na ręku), to w starciu z większością par od dam w dół, przed flopem zwykle posiada około 50% equity (szans na zwycięstwo). To więcej niż jakakolwiek inna niesparowana ręka.

Tak więc nawet jeśli AJs kwalifikuje się do otwierania, to musicie być bardzo ostrożni w momencie otrzymania 3-betu. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy rywal znany jest z ciasnego zakresu i przebija tylko z bardzo dobrymi rękami (AQ+ i overpary). W grach cashowych na niskich stawkach gracze rzadko 3-betują dla blefu, a częściej wykonują przebicie z naprawdę solidnymi układami, w starciu z którymi AJ nie wypada za dobrze. Jeśli jakiś gracz przy stole otworzył przebiciem, a po nim posypały się foldy, Wy ze swoim AJ w trakcie procesu decyzyjnego powinniście uwzględnić następujące scenariusze: możecie zagrać 3-bet, ale po dostaniu 4-beta będziecie bardzo niezadowoleni; możecie sprawdzić, ale istnieje duża szansa na dostanie squeeze’a, a posiadacie rękę, z którą nie możecie go sprawdzić; możecie spasować, jednak często jest to zbyt słabe rozwiązanie dla tak silnego układu.

Wiedząc to, rozważmy, ile kombinacji AX rozgrywać mogą dobrzy zawodnicy (nawet biorąc pod uwagę to, że zakresy różnić się będą dla poszczególnych pozycji i sytuacji). Szybkie wyliczenia dadzą nam 64 kombinacji asów broadwayowych i 32 kombinacje asów suited , co daje nam aż 96 różnych rąk startowych. Dla porównania, gracze początkujący, z ich tendencją do zbyt dużego przywiązania do rąk AX, mogą mieć w swoim arsenale aż 192 rąk startowych z asem. Na pewno widzicie, że jest to ponad podwojenie zakresu dobrych graczy, a co za tym idzie – nowicjusze sami ściągają na siebie potworne kłopoty z kickerami i rękami zdominowanymi. Rozgrywanie konkretnych rąk Ax

Tu do głosu dochodzi jednak możliwość skompletowania strita z użyciem obydwu kart własnych, co w przypadku A6 jest niemożliwe. Poza tym, przy wystarczająco wysokich kartach na boardzie, wyższość szóstki nad piątką nie będzie miała żadnego znaczenia – np. przy K-J na stole, obydwaj gracze będą mieli asa-high z czterema kartami ze stołu. Początkujący vs prosi: rozgrywanie asów Podsumowując temat grywalności, ogólnie uznać możemy, że dobrzy gracze, jeśli w ogóle zdecydują się na rozgrywanie rąk z asem, będą to prawdopodobnie: W tym mamy cztery kombinacje w kolorze i dwanaście bez połączenia kolorów .